Uzman Klinik Psikolog Gökçe DEVRİM ADER – Yetişkin Psikolojisi-Aile Danışmanlığı-Cinsel Terapi

Psikoloji bölümünü %100 başarı bursu ile girdiği İzmir Üniversitesi’nde 2015 yılında tamamladıktan sonra yine aynı sene Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans programına kabul almıştır. 2019’da ‘Boyutsal Obsesif Kompulsif Bozukluk Belirtileri ve Benlik Korkusu: Yetişkin Bir Örneklemde İlişkili Değişkenlerin İncelenmesi’ başlıklı tezini savunarak uzman psikolog unvanını kazanmıştır.

Bu süreçte çeşitli özel kliniklerde, Ege Üniversitesi Hastanesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde yetişkin, çocuk klinikleri ile yataklı servislerde stajlarını tamamlamıştır. Ayrıca Dokuz Eylül Üniversitesi Mediko biriminde süpervizyon ile danışan görerek seanslarını sürdürmüştür.

Psikoloji eğitimini tamamladıktan sonra; 450 saatlik Aile Danışmanlığı, 120 saatlik Cinsel Terapi ve EMDR 1.düzey eğitimini tamamlayarak ilgili sertifikaları almaya hak kazanmıştır. Akademik alanda çeşitli çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Ulusal Psikoloji Kongresi’nde yazdığı tez ile poster sunumu ve RAGGS (Rekonstrüktif-Estetik Genital Cerrahi ve Seksoloji) kongresinde ‘Cinsel Haz Problemlerinde Terapi Teknikleri’ ile ilgili sunum yapmıştır. ‘Cinsel Tıp ve Genital Estetik’ isimli kitapta ‘Hiperseksüel Bozukluk’ ile ilgili bir bölümü yer almaktadır.

2018-2020 yılları arasında Hera Klinik’te yetişkinlere bireysel terapi, aile danışmanlığı ve cinsel terapi yapmıştır. Sonrasında aynı alanlarda serbest psikolog olarak danışan görmeye devam etmiştir.