Uzman Klinik Psikolog Zeynep Aydede – Yetişkin Psikolojisi

1992 yılında İstanbul’da doğan Zeynep Aydede , psikoloji lisans eğitiminini 2010-2015 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi’nde tamamladı.

2017 yılında Üsküdar Üniversitesi’nde başladığı Klinik Psikoloji bölümünü  2019 yılında , “Bireylerde Dolaylı Utanma, Empatik Eğilim ve Anksiyete Duyarlılığı Arasındaki İlişki” konulu yüksek lisans tezi ile başarılı ile bitirerek klinik psikolog ünvanını kazandı.

Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca çeşitli kurumlarda ve sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Panik Atak Dostları Derneği, Mavi Kanguru Ebeveyn&Çocuk Klubü, Yorum Psikoterapi  ve BePositive Danışmanlık Merkezinde stajyer psikolog olarak görev almış; çocuk , ergen ve yetişkinlerle gözlem yapabilme ve test değerlendirmelerine katılabilme fırsatı yakalamıştır. NP Beyin Hastanesi ve NP Feneryolu Polikliniğinde klinik stajını tamamlamıştır.

Hayata Renk Ver Derneği SOSDES (Psiko-Sosyal Destek) Projesi  kapsamında kronik hastalıkları sebebi ile yatarak tedavi gören çocukların psiko-sosyal açıdan desteklenmesine yönelik çalışmaların yürütülmesinde gönüllü olarak yer almıştır. 2016 -2017 yılları arasında Aura Psikoterapi Sanatla Tedavi ve Terapi Merkezi ve Otistikler Derneği bünyesinde,    Alternatif Gelişim Projesi’nde (AGP)  gelişimsel ve psikiyatrik bozuklukları olan çocuk,ergen ve yetişkinlerle uzman psikologların süpervizyonu altında yürütülen çalışmalarda dokuz ay boyunca  görev almıştır.

2018-2020 yılları arasında, Psikoklinik Psikoterapi ve Psikiyatri Merkezinde, asistan psikolog olarak görev almışsüpervizyon toplantıları eşliğinde  yetişkin terapi ve danışmanlık seansları alıp, vaka toplantılarına katılmıştır.

Yüksek lisans eğitimi sırasında Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımı eğitimi ve süpervizyon eğitiminin yanında Alp Karaosmanoğlu’ndan Şema Terapi eğitimi almış, Çocuklarda Kullanılan Testler ve Uygulanması ile ilgili sertifika eğitimlerini tamamlamıştır. Aynı zamanda Varoluşçu Akademi’ de Temel Varoluşçu Analiz Eğitimi’ne devam etmektedir.

UYGULADIĞI TESTLER

-MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri)
-WAIS (Weschler Yetişkin Zeka Testi)
-Denver-II Gelişimsel Tarama Envanteri
-AGTE( Ankara Gelişim Envanteri)
-Gessel Zeka Testi
-Louisa Düss Hikaye Tamamlama Testi
-Peabody Alıcı Dil Testi
-Frostig Görsel Algı ve Dikkat Testi
-Koppitz Bir İnsan Çiz Testi
-Benton Görsel Algı ve İdrak Testi
-CAT (Çocuklarda Tematik Algılama Testi)
-Okula Hazırlık Testi
-Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
-Burdon Dikkat Testi
-Bender- Gestalt Görsel Motor Algılama Testi

-Nöropsikolojik Testler

-Öktem Sözel Bellek Süreçleri Testi
-Stroop Testi
-Sayı Menzili Testi
-Soyut Düşünme Testi
-Saat Çizme Testi
-Sözel Akıcılık Testi
-Boston Adlandırma Testi
-Yüz Tanıma Testi